Víte, čím svítíte?


Základní rozdíl mezi žárovkou a zářivkou jistě znáte, nebudeme jej tedy rozebírat. Že ne? Neznáte? Nu, tedy, nic se neděje, Žárovka „svítí“ vláknem. Tedy, trošinku přesněji, nažhaví se vlákno, a to „vyrobí“ světlo. Kdežto v zářivce žádné vlákno není. To je trubice naplněná plyny. A když ji rozsvítíte, jsou to právě ony, které mají značnou zásluhu na tom, že si třeba můžete v noci číst. Někde se ještě můžete setkat se zoufalci, kteří toto svítidlo nazývají doutnavkou. Ptáte-li se proč, tak proto, že v trubici dochází k tak zvanému doutnavému výboji.
Barevné zářivky
Výhody v úspoře mezi žárovkou a zářivkou jsou především samozřejmě v penězích. Když použijeme jen skutečně přibližný odhad, tak za deset tisíc hodin můžete ušetřit až kolem pěti set korun. To je samozřejmě výpočet hodně přibližný, protože přesná čísla byste si museli dosadit sami.
Proto jsou již vlastně klasické žárovky na ústupu, každý si samozřejmě spočítá, o kolik peněz přichází a raději sáhne po zářivce. Ale jak si v takové spoustě zářivek vybrat? A kolik jich je druhů.
Zde je poměrně důležité, kde chcete, ale hlavně kde potřebujete svítit. Tudíž, pokud si s tím nechcete lámat hlavu, je nejlépe se poptat u odborníků přímo v obchodě. Oni již mají znalosti, ale také zkušenosti. Tedy, měli by mít.
Úsporná zářivka
Zde vám dají na výběr z různých druhů, například vám mohou nabídnout z obrovské spousty svítidel. Může mezi nimi být třeba i zářivková trubice 36w, nebo jakákoli jiná, která se dá prakticky umístit všude.
Vám nezbývá než si pak jen hlídat rozměr, tedy délku. Pokud nekupujete ovšem zářivku, která má tvar podobný žárovce a je na klasický žárovkový závit. Aby se vám nestalo, že v obchodě si vyberete, co vám vyhovuje, a nebude vědět, jak dlouhou trubici si máte koupit. Takže délku si doma opravdu změřte, aby to odpovídalo tomu, čemu má.